X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

قرار دادن آهنگ دلخواه در شروع ویندوز

 

برای این کار وارد کنترل پنل شوید و وارد sound and audio devices شوید.سپس وارد منوی sounds شده و در قسمت program events به دنبال عبارت start windows 
بگردید و روی آن یک بار کلیک کرده و در پایین دکمه
browse را بزنید و آهنگ مورد علاقه خود را بگذارید.همچنین با این امکان ویندوز میتوانید آهنگهای دیگری روی سایر موارد

ویندوز بگذارید 

اگر عمل Shutdown در کامپیوتر درست انجام نشود، کامپیوتر در استارت بعدی، برای اینکه هارد را از لحاظ داشتن خطا یا اشتباه چک کند، با برنامه Scandisk استارت می شود که مستلزم صرف زمانی طولانی است. برای اینکه از اجرا شدن Scandisk جلوگیری کنید، به ترتیب زیر عمل کنید:
از منوی استارت بر روی
Run کلیک کرده و بعد دستور msconfig را اجرا کنید. سپس قسمت system configuration programs را باز کنید و در قسمت Register، general کلیک کنید و سپس فرمان “ Scandisk after error by shutdown disabled “ را فعال کنید. در آخر، همه پنچره ها را با دستور ok ببندید و ویندوز را دوباره استارت کنید.

.............................

از کار انداختن پخش آهنگ هنگام بالا آمدن سیستم :
اگر کامپیوتر شما هنگام بالا آمدن سیستم، آهنگ پخش می کند، در صورتی که آن را از کار بیندازید، کامپیوتر سرعت بیشتری خواهد داشت. برای این کار، به ترتیب از
Start/Settings/Control Panel، قسمت Sounds and Multimedia را انتخاب کنید. پس از آن، پنچره ای باز می شود. در آنجا مشخص شده است که کدام قسمتها به همراه پخش آهنگ عمل می کنند. قسمتهایی که با پخش آهنگ همراه هستند، علامت بلند گویی را در کنار خود دارند بر روی قسمتهایی که می خواهید پخش آهنگ آنها را غیرفعال کنید، مارک بزنید. سپس از منوی Name که در زیر آن قرار گرفته است، دستور None
را انتخاب کنید.
.............................

لغو دستور اجرای اتوماتیک برنامه ها :
بسیاری از برنامه هاهنگام استارت به طوراتوماتیک اجرامی شوند. آیا شما واقعاً به همه آنها احتیاج دارید؟ برای اینکه از استارت شدن اتوماتیک این برنامه ها جلوگیری کنید، از منوی استارت، Run را انتخاب کرده و سپس دستور msconfig را اجرا کنید. از طریق Register و بعد “ Auto Start “ قادر نخواهید بود که برنامه مورد نیاز خود را به صورت مجزا انتخاب کنید، بلکه فقط می توانید علامت تیک (P) یا ضربدر (×) را از جلوی برنامه هایی که نمی خواهید اجرا شوند، بردارید.
..............................


ایمیل های قدیمی را پاک کنید :
ایمیل هایی که به خصوص با فایل های پیوست شده ( عکس، فیلم و فایل های موسیقی ) ارسال شده اند، سرعت و قدرت کامپیوتر را کاهش می دهند. به همین دلیل، تمام ایمیل های خود را به طور کامل بررسی کنید و آنهایی را که دیگر احتیاجی ندارید، پاک کنید.
.............................
Defragment کردن هارد :
با دستور Defragment، هارد کامپیوتر خود را مرتب کنید. خود این کار، زمان می برد، ولی در عوض، سرعت کامپیوتر شما را بالا خواهد برد. برای این کار از منوی استارت Programs/Accessories/System tools/Disk Defragmenter را کلیک کنید.
نکته: پس از شروع عمل
Defragment، کامپیوتر را به حال خود بگذارید و هیچ کار دیگری با آن انجام ندهید.
.............................
عکس زمینه را غیر فعال کنید:
این عکسها با وجود همه جذابیتی که دارند قدرت و سرعت کامپیوتر را کم می کنند. بنابراین، بهتر است که عکس پیش زمینه را بردارید. برای این کار با کلیک راست ماوس بر روی صفحه
Desktop، Properties را انتخاب کنید و در قسمت Background، دستور None را انتخاب کنید.

.......................


فایل های موقت و آدرس های اینترنتی موجود در حافظه موقت را پاک کنید :
در حالی که در اینترنت مشغول جستجو هستید،
Browser مثلاً (Internet Explorer) کپی سایت های بازدید شده را بر روی هارد قرار می دهد. این کار، عمل جستجو را تسریع می کند، اما به تدریج مقدار زیادی اطلاعات جمع می شود که سرعت کامپیوتر را کم می کند. بنابراین، بهتر است که این فایل ها را پاک کنید. در Browser، از منوی بالای صفحه، Tools و سپس Internet Options را انتخاب کنید و آن گاه بر روی Delete Files، Delete Cookies کلیک کنید.

برجسته کردن منوهای جدیددر منوی start

در ویندوز XP می توانید برنامه های جدیدی را که نصب می شوند . به اصطلاح Highlight کرده و به سرعت آنها را در محل مورد نظر بیابید . برای این کار می توانید با تایپ Regedit در منوی RUN در استارت کامپیوتر ، آغاز کنید و با بالا آوردن رجیستری ، ابتدا به سراغ کندوی بزرگ HKEY – current – USER بروید و داخل آن شاخه Saftware را بیابید . سپس با کلیک روی آن زیر شاخه ی Microsoft نمایان می شود که با باز کردن Windows و بعد Current Version دیده می شود . حال داخل آن زیر شاخه explorer است که با باز کردن آن ، زیر شاخه ی مورد نظر یعنی Advanced دیده می شود . با     مشاهده ی این زیر شاخه ، مرحله ی بعد را آغاز کنید . برای این کار باید یک پوشه ی جدید به ارزش DWORD بسازید . به این ترتیب که کلید سمت راست ماوس را فشار دهید و با انتخاب New و DWORD پوشه ای جدید را با نام Start – Notify New Apps بسازید .
Valuedata را بر حسب علاقه برای دریافت سریع برنامه ی جدید در استارت از ( صفر ) و ( یک ) تغییر داده و OK کنید .

 

...............................

رنگ و خمیده نوشتن در مایکروسافت ورد
برای پر رنگ کردن
Bold و خمیده نوشتن Italic کلمات در مایکروسافت ورد راههای فراوانی مانند Ctrl B و Ctrl I وجود دارد. ساده ترین روش پر رنگ نوشتن کلمات و جملات تایپ علامت ستاره (شیفت و عدد 8) بدون فاصله دقیقاً در ابتدای کلمه و جمله و تایپ مجدد و بدون فاصله آن در انتهای جمله است. خمیده کردن کلمات هم با قرار دادن علامت خط تیره (شیفت و علامت منها) در اول و آخر کلمات انجام میشود.
............................

جلوگیری از قطع شدن مودم
ارتباط با اینترنت اگر با خطوط تلفن و مودم ایجاد شده باشد به دلایل گوناگون قطع و وصل خواهد شد. انجام تغییر کوچکی در تنظیم مودم سبب خواهد شد تا مودم در صورت عدم دریافت علائم مخابراتی از کامپیوتر پس از گذشت 50 ثانیه فعال شده و از قطع ارتباط جلوگیری نماید.
ویندوز 98 یا
ME:

Control Panel >Modem >General >Properties >Connection > Advanced

سپس در قسمت
Extra Settings کد S10=50 را وارد کنید.
ویندوز
XP:

Control Panel >Phone and Modem Options >Modem >Properties >Advanced

سپس در بخش
Extra Settings کد S10=50 را وارد کنید. در صورتی که در قسمت Setting کد دیگری دیده میشود کد جدید را باید با تایپ یک کاما از کد قبلی جدا کرد.


...........................


جلوگیری از نمایش پنجره خطای ویندوز

هنگام استفاده از ویندوز
XP در صورتی که سیستم با مشکلی مواجه شود در مانیتور پنجره‌ای مشاهده خواهد شد که Error Reporting نام دارد و همه با دو دگمه Send و Do not Sent آن آشنایی دارند. در این پنجره، کامپیوتر علاوه بر نشان دادن مشکل سیستم از شما میخواهد در صورت اتصال به اینترنت این ایراد را به مایکروسافت ارسال کنید. برای رهایی از نمایش و ارسال Error و پیام خسته کننده آن ابتدا Control Panel را باز کرده و از میان آیکانهای آن System و سپس در بخش Advanced دکمه Error Reporting را فعال کرده و در مقابل عبارت Disable error reporting و But notify me when Critical errors occur علامت بگذارید. به این ترتیب این پنجره موقتاً از کار باز مانده و از نشان دادن پیام ایراد و ارسال آن به مایکروسافت خودداری خواهد کرد.

 

............................یافتن آدرس آی پی( بجز ویندوز اکس پی)

هر استفاده کننده از اینترنت دارای کد مخصوصی است که به آن آی پی میگویند. آی پی
Internet Protocol است و بر اساس آن هویت آدرس هر شخص در شبکه و اینترنت شناسایی می شود. برای یافتن آی پی خود کافی است در داخل پنجره Run دستور winipcfg را تایپ کرده و بعد دگمه OK را بزنید.

Start> Run> type winipcfg in command line then press OK.

 

.............................

تغییر حروف از بزرگ به کوچک

چنانچه بخشی از متن و یا تمام آن به اشتباه و یا عمداً با حروف بزرگ انگلیسی تایپ شده و تصمیم دارید آنها را به حروف کوچک تغییر دهید کافی است پس از انتخاب نوشته دکمه‌های
Shift+F3 را همزمان فشار دهید تا متن به حروف کوچک تبدیل شود. استفاده مجدد از همان کلیدها بخش های لایت شده را به حروف بزرگ تبدیل خواهد کرد.

................................


تایپ اعداد کسری

برای وارد کردن اعداد کسری مانند ¼، ½ و ¾ که در کیبوردهای کامپیوتر دیده نمیشوند میتوان به ترتیب کدهای
Alt0188, Alt0189, Alt0190 را به کار برد. برای تایپ اعداد حتماً باید از قسمت Numeric Pad که در سمت راست کیبورد قرار گرفته است استفاده شود.

...........................

خاموش کردن کامپیوتر با اسم رمز

ابتدا یک اسم رمز برای کامپیوتر خود انتخاب کنید سپس از
My Computer Control Panel آیکان System را کلیک کنید. در محل مشخصات و نام کامپیوتر این دستور را تایپ کرده و با فشار دادن دکمه OK از آن خارج شوید. کامپیوتر شما پس از آن برای خاموش کردن نیز به دانستن اسم رمز نیاز خواهد داشت.
Shutdown -r -m computer name -t 300 ا متغیرهای این دستور به این صورت است:
Computer name = اسم رمز کامپیوتر که شما آن را انتخاب کرده‌اید
R=Restart, S=Shutdown, L=Log off
T300 نشان دهنده زمان خاموش شدن اتوماتیک به ثانیه است و میتواند با عدد دیگری جایگزین شود.
..............................

از بین بردن پیام غیر ضروری در ویندوز اکس پی

استفاده کنندگان ویندوز اکس پی میدانند هرگاه ظرفیت هارد دیسک آنها به اندازه مشخصی رسید به طور مدام پیامی در مانیتور ظاهر می شود و در مورد کاهش حجم قابل استفاده هارد دیسک هشدار میدهد. جهت رهایی از این پیام مراحل زیر را دنبال کنید

HKEY_ CURRENT_USER SoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer
Right-click Explorer and select New and DWORD Value.
In the right pane, rename the new value NoLowDiskSpaceChecks. Double click it
In the editing window, set the data value to 1(the number one).
Click OK to finish.

...............................

یافتن لینک ها در نمایشگر اینترنت

در صورتی که ماوس را در صفحات اینترنت بر روی برخی از عکسها و یا نوشته ها حرکت دهیم به شکل دست تغییر شکل میدهد که اصطلاحاً لینک نامیده می شود. پیدا کردن لینک های یک صفحه اینترنت و یا حرکت از یک لینک به لینک دیگر بدون استفاده از ماوس با زدن یک ضربه بر روی دگمه
TAB میسر می شود. استفاده همزمان از کلیدهای Shift + TAB لینک قبلی را پیدا خواهد کرد.

..................................

بایگانی و بستن همزمان چندین فایل باز در ورد

معمولاً برای بایگانی و یا خروج از چندین فایل باز باید هر یک از آنها را به تنهایی بست. اگر چندین فایل همزمان باز است قبل از خارج شدن کلید
Shift را نگاهداشته و منوی مایکروسافت ورد را کلیک کنید. دو انتخاب دیگر به نامهای Close All و Save All به منوی فایل اضافه میشود و با استفاده از آنها میتوان تمام فایلها را همزمان بست و یا بایگانی کرد.

 

.......................

 

استفاده از Caller ID در XP

برای نشان داده شدن تلفن تماس گیرنده در ویندوز ایکس پی یک ابزار مناسب در خود ویندوز هست.فقط کافیه هر بار که ویندوز بالا می آد اجرا بشه.برای این کار کارای زیر رو انجام بدین.
1. برین به
start menu و روی فلدر startup یک کلیک راست بزنین و روی open
کلیک کنین
2. یک
short cut بسازین و ادرس زیر رو بهش بدین:
WINDRIVE\program files\windows NT\dialer.exe
بجای
WINDRIVE درایو ویندوز خودتون رو قرار بدین
3.
short cut رو که ساختین اون رو اجرا کنین. یک پنجره ظاهر میشه.
4.در پنجره جدید که اسمش
phone dialer هست برین به منوی view و روی Hide when minimized کلیک کنین.
5. هر وقت ویندوز بیاد بالا این پنجره روی صفحه ظاهر می شه کافیه هر بار اونو مینیمایز کنین تا بره توی
taskbar .هر کی هم زنگ بزنه شمارش می اد سمت چپ صفحه.

 

................................

 

بر طرف نمودن چند راه نفوذ به کامپیوتر شما

وقتی به اینترنت متصل میشوید یک شماره به شما اختصاص داده میشود (IP) و تا مادامی که به کار خود ادامه میدهید این شماره هرگز تغییر نمی کند. نفوذگران (Hackers) میتوانند به وسیله ی این شماره به کامپیوتر شما نفوذ کنند، ویا حتی میتوانند آنرا به دیگران هم بدهند. اگر از WindowsXP استفاده میکنید، حل این مشکل ساده است. فقط کافیست به Control Panel بروید ، به سادگی میتوانید راههای نفوذ به کامپیوتر خود را مسدود کنید.

 1. از منوی Start، کنترل پانل را انتخاب کنید.

 2. بر روی Network and Internet Connections کلیک کنید.

 3. سپس Network Connections را انتخاب کنید.

 4. حال بر روی اتصال اینترنت خود، کلیک راست کرده و از منوی باز شده Properties

را انتخاب کنید.

 5. از Tab, Advanced گزینه ی Internet Connection Firewall را فعال کنید.

 6. بر روی OK کلیک کنید. 

 

.......................................

شناسایی حفره بزرگی در ویندوز و نحوه بستن آن

 

LM hash روی SAM فایل ذخیره شده و پردازش روی LAN و گرفتن تصدیق بیشتر از سوی سرور به عنوان یک Client مورد تایید قرار می گیرد. در این میان یک Packet Sniffing بر سر راه شبکه می تواند کلمه های عبور را به داخل خود بکشاند و ذخیره کند. بنابراین شکسته شدن کلمه عبور از این راه حتی اگر تعداد حروف زیادی نیز به کار ببرید ، امکانپذیر است.

 اگر LAN Manager را به صورت Default روی سرور خود دارید، قطعا بدانید که ماشین تان نفوذپذیر است.

 بیشتر ابزار شکستن کلمه عبور سیستم عامل ویندوز نظیر برنامه LC4 از همین حفره استفاده می کند و هکرها با اجرای آن روی شبکه هایی که می خواهند به آن نفوذ کنند ، کلمه های عبور را می شکنند و با خواندن فایل SAM که کلمه های عبور NTLM و NTLM2 را ذخیره کرده ، سیستم براحتی قابل حمله می شود.

(هرگز یک اسکنر کلمه عبور روی سیستم خود با اکانت Admin نصب نکنید) بیشتر نرم افزارهای موجود که می گویند قصد حمایت از پسوردهای شما را دارند، تقلبی است و می خواهند کلمه عبور سرور و ماشین هایتان را به دست بیاورند؛ اما راه چاره ابتدا از کار انداختن تصدیق LAN Managerروی شبکه است ؛ اما آلترناتیو آن نصب NTLMV2 است که بسیاری از حفره ها روی آن گرفته شده است و انکریپت آن نیز قوی تر است.

 در رجیستری ویندوز شاخه زیر را پیدا کنید:

 HKEY-LOCAL-MACHINE\SYSTEM\Currentcontroset\Control\LSA

 یک پوشه به ارزش DWORD به نام LM Compatibility Level هست که Value آن از صفر تا 5 قابل تغییر از سوی راهبر است و البته Default آن صفر است.

 صفر در اینجا به معنی اجازه به سیستم مبارزه و پاسخ (یعنی باز بودن سیستم) است.

Value یک یعنی اگر کسی درخواست فرستاد NTLMV2 کار کند. ارزش دو (2)  فقط تصدیق رویNTLM می فرستد. ارزش (3) ارسال تصدیق روی NTLMV2 است و 4یعنی تصدیق روی LM را اصلا نمی پذیرد و شماره 5 نیز یعنی تصدیق روی LM و NTLM را رد می کند.

اگر ماشین شما ویندوز ان تی با سرویس پک 4 به قبل است از عدد 3 روی همه Clientها استفاده کنید و از عدد 5 روی دومین کونترولر استفاده نمایید.

با نصب مستقل NTLMV2 شاخه LMCompatibility از ارزش صفر تا 3 را دراختیار شما می گذارد.

اگر قادر نیستید پوشه LMCompatibility level را 4 بدهید. سپس ، از هر گونه ذخیره شدن hashجلوگیری کنید. حتی در برخی موارد همچنان hashها روی فایل SAM ذخیره می شوند.

روی ویندوز 2000 شاخه زیر را بسازید:

 HKEY-LOCAL-MACHINE\system\currentcontrolset\control\NOLMHASH

 روی زیر شاخه control رفته و سمت راست موس را زده و new و بعد Key را انتخاب کرده و NOLMHASH را تایپ کنید) با وجود این پوشه دیگر هیچ نوع hashes ذخیره نمی شود اما روی xp به شاخه زیر بروید.

 HKEY-LOCAL- MACHINE\system\currentcontrolset\control\LSA

 و بعد پوشه ای به نام NOLMHASH به ارزش DWORD بسازید و value آن را یک بگذارید.

با یک بار تغییر کلمه عبور روی شبکه از سوی کاربر تمامی hashها پاک می شوند.

................................

 

چگونه ظاهر Windows XP را تغییر دهیم؟

Control Panel
را باز کنید.
به قسمت
System بروید.
بر روی
Advanced کلیک کنید.
در قسمت
Performance Options بر روی Settings کلیک کنید.
در اینجا می توانید ظاهر
Windows XP را تغییر دهید.

******************
چگونه
Clear Virtual Memory را در Windows XP فعال گنیم؟

به قسمت
Administrative Tools در Control Panel بروید.حال به قسمت Local Security Policy بروید. در Local Policies قسمت Security Options را انتخاب کنید. حال این انتخاب را فعال کنید : Shutdown: Clear Virtual Memory Pagefile


******************
چگونه گزارش مشکل در
Windows XP را غیر فعال کنیم؟

کنترل پنل خود را باز کنید.بر روی
Performance and Maintenance کلیک کنید.سپس به قسمت System بروید.بر روی Advanced کلیک کنید.بر روی error-reporting در زیر پنجره کلیک کنید.Disable error reporting را انتخاب کنید و با قشار بر روی OK
از صفحات خارج شوید.........................

چگونه Windows XP را به صورت کامل خاموش کنیم؟

به
Control Panel بروید و سپس به قسمت Power Options
بروید.
بر روی
APM کلیک کنید و سپس Enable Advanced Power Management support.را فعال کنید.
کامپیوتر خود را خاموش کنید. در این حالت کامپیوتر شما به صورت کامل خاموش می شود.

******************

چگونه
Shared Documents را در Windows XP غیر فعال کنیم؟

به منوی
Start بروید، سپس Run و بعد از آن بنویسید: regedit و enter را فشار دهید.حال به قسمت زیر بروید HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/My Computer/NameSpace/DelegateFolders

حالا {59031
a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee} را حذف کنید.

..........................

 

نمایش لوگوی OEM اختصاصی

اگر به پنجره System Properties نگاه کنید ( برای این کار روی آیکون My Computer  راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید یا دکمه های Windows و Pause  را با هم بفشارید ) . مشاهده خواهید کرد که سازنده لوگو و اطلاعات خود را در Properties درج نموده است . حال برای درج لوگو و اطلاعات شخصی خود اعمال زیر را انجام دهید :

  1. با یک برنامه گرافیکی ساده همچون Paint یا پیشرفته مثل Photo Shop , تصویری دلخواه با فرمت BMP و ابعاد  114*180 ساخته و در هنگام ذخیره کرده ( Save ) آن را Oemlogo.bmp بنامید .
  2. این تصویر را به شاخه Windows \ System منتقل کنید .
  3. برنامه Notepad را اجرا کرده و متن زیر را وارد کنید . به جای عبارت مقابل تساوی می توانید متن دلخواه خود را تایپ کنید . ( داخل Box زیر کلیک کنید و دکمه های Ctrl , A را با هم فشرده و سپس دکمه های Ctrl , C را با هم فشرده ، به Notepad رفته و Ctrl , V را باهم بزنید و متن را ویرایش کنید )

 

  1. آن را با نام Oeminfo.ini  در مسیر Windows \ System ذخیره کنید .
  2. اگر مسئله ای پیش آمد ابعاد تصویر را روی 120*160 تنظیم کنید .
  3. بعد از انجام این مراحل دوباره روی My Computer راست کلیک کرده و گزینه    Properties  را انتخاب و سربرگ General را مشاهده بفرمایید .!

 

..........................

 

پیدا کردن اطلاعات یک IP    

 

whois یکی از کارهائیست که بعد از پیدا کردن IP استفاده میشود.

 whois جهت جمع اوری اطلاعات در مورد یک Ip بکار میرود با این کار شما میتوانید مشخص کنید که این IP متعلق به چه شرکتی میباشد و در کدام کشور یا شهر می باشد و یا حتی شماره تلفن ها و ادرس ان شرکت و یا حتی ادرس ایمیل صاحب شرکت را که بعضی از site ها این کار را برای ما انجام میدهند فرض کنید شما صاحب یک شرکت متوجه شدید که فلان IP در حال انجام کار بر روی IP شرکت شما می باشد

                            

حال برای شناسائی مزاحم خود باید چه کرد برای اینکه به اطلاع مسئول شرکت دارای ان ip بر سانیم که یکی از IP های شما در چنین ساعتی ایجاد مزاحمت کرده البته این در صورتی مفید می باشد که آن شرکت به این مسائل مقید باشد و شرکتی باشد که IP های استفاده شده توسط هر user را ثبت کند.

 

بدین منظور کافی است به وب سایت http://www.dnsstuff.com بروید و در قسمت WHOIS Lookup ، آدرس IP مورد نظر را وارد کنید و Enter را بزنید. خواهید دید که تمامی مشخصات IP برایتان نمایان میشود.

 

...........

 

چگونه بد سکتور را درست کنیم

همچنان که از عمر هارد می گذرد احتمال اشکال پیدا کردن آن بیشتر می شود پس همیشه به فکر تهیه یک نسخه پشتیبان ( Back up  ) از اطلاعات مهم خود باشید تا در صورت بروز مشکل آن را بازیابی کنید. و با خیال راخت به فکر تعمیر هارد دیسک خود باشید. سیستم عامل ویندوز نرم افزارهای کمکی برای هارد دیسک همراه دارد که هارد کامپیوتر شما را اسکن می کند و در صورت بروز اشکال نسبت به رفع آن اقدام می کند.

 

مراحل کار در ویندوز

    روی My Computer دابل کلیک کنید

   درایوی را که می خواهید عیب یابی منید انتخاب کنید

   Properties را از منوی File انتخاب کنید. اکنون باید یکسری اطلاعات و مشخصات از این درایو در منوی Properties ببینید.

   تب Tools را انتخاب کنید.

   تکمه Check Now را از قسمت Error Checking کلیک کنید.

   بسته به ورژن ویندوز خود گزینه "thorough" یا " Scan for and Attempt of Recovery Bad Sector"  را انتخاب کنید.

   روی ری استارت کلیک کنید.

 

اکنون سلامت هارد دیسک شما چک می شود در پایان باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که نرم افزارهای مفید زیادی برای عیب یابی و تعمیر هارد دیسک ها وجود دارد که بهتر و قوی تر از نرم افزار استاندارد ویندوز عمل می کنند ولی قبل از اینکه مشکلی برای هارد دیسک شما پیش بیاید باید آن را نصب کرده باشید.

 

.................

 

حافظه مجازی سریعتر در ویندوز

برای بالا بردن سرعت اعمال مختلفی که در ویندوز انجام می شود می توانید از روش زیر استفاده کنید:

در پارتیشن بندی هارد دیسک خود یک درایو جداگانه که فقط برای فضای مبادله استفاده خواهد شد جدا کنید. این درایو حداقل باید  200 مگا بایت فضا داشته باشد. در مسیر زیر :

Control Panel>System>Performance>Virtural memory

روی "let me specify my own setting" کلیک کرده و آن را روی درایوی که به این منظور جدا کرده اید set کنید. اگر شما آن درایو را به اندازه 200 مگا بایت گرفته اید باید مینیمم مقدار را 150 مگا بایت و ماکزیم مقدار را 200 مگا بایت قرار دهید کامپیوتر خود را restart کنید باید یک بهبود محسوس در سیستم ملاحظه کنید.

............................

 

فایل‌های PDF را به حرف درآورید!

مطمئنأ شما نیز نرم افزار ADOBE READER که برای اجرای فایل‌های PDF استفاده میشود را می‌شناسید. اکنون قصد داریم یک ترفند جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می‌توانید فایل‌های PDF خود را که توسط این برنامه اجرا کرده اید ، با صدای نرم افزار گوش بدهید. یعنی برنامه متون انگلیسی شما را به سادگی برای شما میخواند و شما گوش میکنید!

برای این کار دقت کنید که ADOBE READER تنها متون انگلیسی را برای شما میخواند.دیگر اینکه فایل‌های PDF را پشتیبانی میکند که از صفحات زیاد ساخته نشده باشند. در غیر صورت لام تا کام حرف نمیزند!

بدین منظور:

فایل PDF مورد نظر را توسط نرم افزار ADOBE READER اجرا کنید.سپس با استفاده از کلیدهای ترکیبی کیبورد اعمال زیر را انجام دهید:

کلیدهای CTRL + SHIFT + B = خواندن کل متن شما

کلیدهای CTRL+ SHIFT + V = خواندن صفحه ای که در آن هستید

کلیدهای CTRL + SHIFT + E = متوقف کردن عمل خواندن نرم افزار

کلیدهای CTRL + SHIFT + C = ادامه دادن عمل خواندن نرم افزار

...........................

 

ترفند: استفاده حرفه‌ای تر از کی‌برد

ابتدا قصد داریم به معرفی چند کلید کاربردی در محیط ویندوز بپردازیم که با استفاده از آنها می‌توانید تنها با دو کلید، یکی از برنامه های موجود در ویندوز را فراخوانی کنید. این کلیدها می‌توانند سرعت شما را در کار با کامپیوتر بالاتر ببرند و شما را حرفه ای تر جلوه دهند.

• شما می توانید با نگه داشتن کلید WINDOWS و در همان حالت که آن کلید را نگه داشته اید کلید E را بزنید مشاهده می کنید که MY COMPUTER فعال می شود .

• با نگه داشتن کلید WINDOWS، کلید D را بزنید مشاهده می کنید که SHOW DESKTOP نمایان می شود. برای آنکه با مفهوم این جمله آشنا شوید قبل از اجرا این ترفند یک پنجره مانند MYCOMPUTER باز داشته باشید. بعد از اجرای این ترفند می بینید که صفحه فعال شما به صورت HIDEN قرار می گیرد.

• با نگه داشتن کلید WIDNOWS، کلید R را بزنید مشاهده می کنید که پنجره RUN در سیستم شما اجرا می شود.

• با نگه داشتن کلید WINDOWS، کلید F را بزنید مشاهده می کنید که پنجره SEARCH برای شما فعال می شود .

• با نگه داشتن کلید WINDOWS، کلید U را بزنید مشاهده می کنید که برنامه UTILITY MANAGER فعال می شود .

• اگر همین ترفند را برای سایر کلیدها امتحان کنید خواهید دید که اگر برنامه ای در DESKTOP داشته باشید که ابتدای آن با همان حرفی که شما زده اید شروع شود اجرا می شود.

 

در بخش دوم به نحوه استفاده از کی‌برد برای سرعت بیشتر در انجام عملیات‌هایSTANDBY ، HIBERNATE ، LOGOFF ، RESTART ، SHUTDOWN و SWITCH USER می پردازیم.

بدین منظور:

• برای SHUTDOWN:

برای SHUTDOWN نمودن سیستم با کی‌برد ، ابتدا کلید WINDOWS را فشار داده و پس از نمایش منوی START حرف U انگلیسی را دوبار با اندکی مکث می‌زنیم. خواهید دید که سیستم خاموش می‌شود.

• برای RESTART:

برای RESTART نمودن سیستم با کی‌برد، ابتدا کلید WINDOWS را فشار داده و پس از نمایش منوی START این بار کلیدهای U و سپس R را با اندکی مکث بزنید. خواهید دید که سیستم RESTART می‌شود.

• برای STANDBY:

برای STANDBY نمودن سیستم با کی‌برد، ابتدا کلید WINDOWS را فشار داده و پس از نمایش منوی START این بار کلیدهای U و سپس S را با اندکی مکث فشار دهید، خواهید دید که سیستم STANDBY می‌شود.

• برای HIBERNATE:

برای STANDBY نمودن سیستم با کی‌برد، ابتدا کلید WINDOWS را فشار داده و پس از نمایش منوی START این بار کلیدهای U و سپس H را با اندکی مکث می‌زنیم ، خواهید دید که سیستم HIBERNATE می‌شود.

• برای LOGGOFF:

برای LOGGOFF نمودن سیستم با کی‌برد، ابتدا کلید WINDOWS را فشار داده و پس از نمایش منوی START این بار کلید L را دوبار با اندکی مکث می‌زنیم. خواهید دید که سیستم LOGOFF می‌گردد.

• برای SWITCH USER:

برای SWITCH USER نمودن سیستم با کی‌برد ، ابتدا کلید WINDOWS را فشار داده و پس از نمایش منوی START این بار کلیدهای L و سپس S را با اندکی مکث می‌زنیم ، خواهید دید که سیستم SWITCH USER می‌گردد.

...................................

 

مرلین جادوگر در فتوشاپ!  

 

    قصد دارم تا هم اکنون یکی از شوخی های جالب سازندگان نرم افزار فتوشاپ را به شما معرفی کنم. با استفاده از این ترفند مخفی میتوانید مرلین جادوگر را در فتوشاپ ظاهر کنید! این ترفند بر روی نسخه Adobe Photoshop 8 به بعد قابل اجراست.

                                                            

بدین منظور:

 

نرم افزار Adobe Photoshop را اجرا کنید.

 

دکمه F7 را بزنید تا در صورت عدم وجود ، پنجره Layers / Channels / Paths بازگردد.

 

اکنون دکمه Alt را نگه دارید و رها نکنید.

 

در گوشه بالا سمت راست پنجره Layers / Channels / Paths یک فلش کوچک وجود دارد. آن را با موس فشار دهید. برای باز شدنش همچنان که دستتان روی دکمه Alt است کلید موس را نیز نگه دارید تا منوی فلش باز بماند.

اکنون کافی است نشانگر موس را روی گزینه Palette Options ببرید و رها کنید.

 

 خواهید دید که مرلین جادوگر نمایان خواهد شد!

..................................

 

 

بانظردهی به ما قوت قلب دهید