X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

 

 Regestry Editor چیست؟

یک پایگاه داده با ساختار درخت واره ای است که از آن برای ذخیره و بازیابی تنظیمات پیکر بندی های موجود در ویندوز 32 بیتی استفاده می شود . نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که قبل از هر تغییری در رجیستری ویندوز ، حتماً از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید . همچنین در کلیدها مقادیر عنوان شده در صورتی که کلید یا مقدار مذکور وجود نداشت ، آن را بسازید .
ضمناً تمام مقادیر ذکر شده برای فعال یا غیر فعال کردن گزینه ها ، به صورت متغیر های دو حالته است که می توانند مقدار صفر یا یک را داشته باشند برای فعال یا غیر فعال کردنشان باید به آنها مقادیر صفر یا یک را متناسب با کلید بدهید . یعنی اگر گزینه ای با دادن مقدار یک غیر فعال می شود ، برای فعال کردن مجدد آن به آن مقدار صفر را بدهید .
قبل از هر چیز توجه داشته باشید که برای تغییرات در رجیستری بایستی اول آنرا اجرا کنیم . پس مسیر زیر را طی می کنیم : START \ RUN \ و سپس در پنجره ی احضار شده کلمه ی Regedit را تایپ نمایید .

برای شروع کار ابتدا در قسمت Run این دستور را وارد کنید و کلید OK را کلیک کنید: Regedit
پس از تغییر دستور مورد نظر فقط پنجره Registry Editor را ببندید و کامپیوتر را Restart کنید تا تغییرات اعمال شوند.حالا هر کدام از دستورات زیر را که دوست دارید میتوانید تغییر دهید

 

 

 

2) ساختار Registry

Registry با استفاده از چندین قطعه ساخته میشود . برای شروع , Registry در چندین فایل متفاوت به روی سیستم ذخیره میشود . این فایلها یا همان hive ها در پوشه های \Windows\System32\Config و \Documents and Settings\Username ذخیره میشوند . سلسله مراتب Registry از عناصر زیر تشکیل شده میباشد :

 

1-1) HKEY_CLASSEC_ROOT ( HKCR ) :

HKCR اطلاعات مربوط به فایل را در خود نگه میدارد , که اینکه چه نوع فایل هایی با چه نوع برنامه ای کار میکند را مشخص مینماید . HKCR تعاریف هر یک از شی های موجود در محیط ویندوز را نیز در خود نگه میدارد .

2-1) HKEY_CURRENT_USER ( HKCU ) :

HKCU حاوی پروفایل کاربری است که , در حال حاضر از ویندوز استفاده میکند . یک پروفایل , سیستم , سخت افزار و سیستم های برنامه سفارشی سازی شده برای یک کاربر خاص را شامل میشود . تمامی این اطلاعات در یک hive با نام USER.DAT ذخیره میشوند .

3-1) HKEY_LOCAL_MACHIN ( HKLM ) :

HKLM ورودی های Cpu , گذرگاه سیستم و سایر اطلاعات پیکربندی سخت افزاری به وسیله ویندوز در

هنگام شروع ویندوز را شامل میشود .

4-1) HKEY_USERS ( HKU ) :

HKU اطلاعات پروفایل برای کاربران محلی کامپیوتر را شامل میباشد . حداقل دو ورودی در HKU ظاهر میشود . اولین ورودی Default که حاوی گروه پیش فرض تنظیم هایی میباشد که برای کاربرانی میباشد که بدون پروفایل به سیستم وارد میشوند . دومین ورودی که آنرا همیشه در HKU کشاهده میکنید Adminictrator توکار است .

5-1) HKEY_CURRENT_CONFIG ( HKCC ) :

HKCC اطلاعات مربوط به پروفایل سخت افزار در حال استفاده و اطلاعات وسیله ای که در خلال شروع ویندوز جمع آوری شده است را نگه میدارد .

 

در رجیستری واژه هایی وجود دارد که شما باید آنها را بدانید:

1-    کلید :

شاخه هایی که در سمت چپ پنجره ظاهر شده اند را کلید میگویند که یک کلید میتواند حاوی چند زیر شاخه باشد به عنوان مثال زیر کلید Software  یکی از زیر کلید های کلید Hkey_Current_user میباشد .

2-    داده یا متغیر :

به رشته ای از اطلاعات که در ناحیه سمت راست پنجره قرار میگیرد و محتویات کلید جاری را مشخص میکند داده یا متغیر میگویند یک داده از سه قسمت تشکیل میشوند : نام ، نوع داده یا متغیر و خود داده.

 

چی جوری ریجستری های غیر فعال رو فعال کنیم

در ریجستری یک مقداری به نام disableregistrytools که اگر مقدار اون به یک تغییر کنه ریجستری غیر فعال میشه و اگه بخواین اون رو اجرا کنین پیغام:

Registryediting has been disabled by your administrator

صادر میشود که برای فعال کردن اون باید به سایت :

http://windowsxp.mvps.org/tweakuirest.htm

بریید و دستور گفته شده در آن جا ار در قسمت  run از منوی شروع کپی و ان را اجرا کنید تا مشکلتون حل بشه!!!!!!!!!!!!!

 

جلوگیری از اجرا regedit

در پنجره ادیتور ریجیستری شاخه زیر را باز کنید

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows/CurrentVersion\Policies\System

در پنجره سمت راست یک دستور از نوع DWORD با نام DisableRegistryTools ایجاد کنید روی دستور ساخته شده دابل کلیک کنید و درکادر Edit DWORD Value مقدار یک را تایپ کنید

 

 

آموزش باز کردن regedit در کافی نت:
روش اول:توی
run تایپ کنید: regedt32
روش دوم:روی دسکتاپ راست کلیک کنید.حالا گزینه
new shortcut
رو انتخاب کنید.و نام اون رو متن زیر بگذارید.
C:\WINDOWS\system32\3com_dmi
و حالا اون شرتکات رو باز کنید.و در آن یک
text document
باز کنید و در آن تایپ کنید.
open regedit from administartor
و نام آن تکست را متن زیر بگذارید.
gpedit.msc
و تمام شد.حالا راحت ریجیستری را باز کنید.

 

از کار انداختن eror reporting

ابتدا وارد استارت شده و رویrun کلیک کنید بعد تایپ کنید regedit بعدش آدرس زیر را دنبال کنید HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\PCHealth\ErrorReporting حالا اگر مقدار 0 بدهید از کار می افتد و اگر مقدار 1 بدهید به کار می افتد . برداشتن Properties از کلیک راست My Computer برای این منظور مراحل زیر را به دقت دنبال کنید : ۱.وارد registry شوید. ۲.مسیر زیر را دنبال کنید :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explore ۳.روی پنل سمت راست ،کلیک سمت راست کرده و New را انتخاب کنید. ۴.روی REG_DWORD Value کلیک کنید. ۵.اسم آنرا NoPropertiesMyComputer بگذارید. ۶.حالا برای نشان دادن Properties مقدار 0 و برای نشان ندادنش مقدار 1 را انتخاب کنید. برای نشان داده شدن این تاثیر ،باید ویندوز را از نو بوت کنید

 

مخفی کردن نام برنامه ها از لیست !!!!!add or remove

اگر میخواهید هر کدام از برنامه های موجود در لیست add/remove در control panal  حذف کنید در قسمت run از منوی شروع برنامه ریجیستری را اجرا کنید و به مسیر زیر بروید :

Hkey-local-machine\ software\microsoft\windows\current version\uninstall

در قسمت سمت چپ برنامه مورد نظر خدتون رو پیدا کنید و روی آن کلیک نمایید در قسمت سمت راست display name  رابیابید روی آن کلیک راست کرده و rename  را انتخاب کنید به اول آن quiet را اضافه کنید (نام آن تبدیل به quiet display name تغییر کند )به این ترتیب این برنامه از لیست خارج میشود.

 

برنامه ها را از منوی  START  بردارید :

منوی START  در ویندوز اکس پی این امکان را به شما میدهد که به 4 یا 5 برنامه اخیر اجرا شده دسترسی سریع داشته باشید اما اگر بخواهید این برنامه ها منوی START  را شلوغ نکنند یا شاید نخواهید کاربر بعدی بداند شما از کدام برنامه ها استفاده کردید چه باید کرد ؟

خوب این کار مشکلی نیست شما میتوانید به ویندوز بگویید بعشی برنامه ها را که شما میخواهید در منوی  START  نشان ندهد . ابتدا به کلید زیر بروید :

HKEY_CLASSES_ROOT\APPLICATION

اکنون یک کلید جدید بسازید و نام برنامه ای که میخواهید در منوی  START  ظاهر روی آن بگذارید به آن کلید یک مقدار حروفی به نام NoStartPage  بدهید به این ترتیب برنامه ای که شما اسم آن را آورده اید دیگر در فهرست برنامه های اخیر اجرا شده ظاهر نخواهد گردید

 

بوت شدن سریع ویندوز :

یک ویژگی جدید در ویندوز ایکس پی این است تمام فایلهای بوت را در کنار یکدیگر قرار میدهد و باعث یک بوت سریع تر میشود .

به صورت مادرزاد این گزینه فعال است اما در بعضی از نسخه های ویندوز این طور نیست برای به کار انداختن  آن به رجیستری رفته و به کلید زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Dfrag

متغیر  BootOptimizeFunction را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و سپس از منوی آن گزینه modify  را برگزینید و سپس مقدار آن را به Y  تغییر دهید تا فعال شود

 

 

جلوی دسترسی به اینترنت را بگیرید :

با انجام این کار میتوانید جلوی دسترسی به اینترنت را در تمام محصولات میکروسافت مثل مرورگر اینترنت و و افیس را بگیرید برای این کار وارد رجیستری شوید و کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_Current_user\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Internet Setting

اکنون در قاب سمت راست متغیرهایی را میبینید که با بعضی از آنها باید دست و پنجه نرم کنید به یکی از این متغیر ها به نام Proxi Enable  مقدار 1 بدهید و مقدار متغیر proxi server  را تغییر داده و به آن یک نشانی آی پی و یک درگاه جعلی که در کامپیوترتان وجود ندارد بدهید مانند :10.0.0.1:5555  ( چهار عدد سمت چپ نشانی آی پی و چهار رقم سمت راست شماره ی درگاه را به صورت  Ip ort  تشکیل میدهند

 

 

 

مخفی کردن درایوها از My Computer  :

این ترفند به شما این امکان را میدهد که بعضی از درایوها را مخفی کنید یا حتی میتوانید تمام درایوها را مخفی کنید برای این کار وارد رجیستری شوید و این کلید را در آن پیدا کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version \ Policies\Explorer

متغیر به نام NoDrives  را از نوع dword  بسازید گردونه ها وقتی مقدارشان صفر باشد قابل دیدن هستند و اگر مقدارشان 1 باشد مخفی میشوند برای هر گردونه میتوانید به صورت زیر استفاده کنید :

 

A : 1

B : 2

C : 4

D : 8

E : 16

F : 32

G : 64

H : 128

I : 256

J : 512

K : 1024

والی آخر ....

 

برای مثال اگر بخواهید گردونه c  و گردونه D  را مخفی کنید میبایست دو مقدار 4 برای درایو C  و 8 برای D  را با هم جمع کنید و مقدار 12 را بدست آورید این همان عددی است که باید به متغیر NoDrive  بدهید اما برای مخفی کردن تمام درایوها باید مقدار 67108863  را به متغیر NoDrive  بدهید .

برای این که تغییرات را ملاحظه کنید باید سیستم خود را از نو بوت کنید

 

 

 

حذف آخرین PlayList  از media Player    :

ابتدا وارد رجیستری شوید و کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player

و جهت حذف لیست فایلهای پخش شده " زیر کلید " زیر را یافته محتویات آن را حذف کنید :

…\RecentFileList

و جهت حذف URL  های پخش شده " زیر کلید " زیر را یافته محتویات آن را حذف نمایید :

 

 

 

نمایش آیکونهای ویندوز به صورت  high color  (بالاترین کیفیت ) :

اگر علاقمند هستید که آیکونهای ویندوز را با کمی کیفیت بالاتر و جزئیات بیشتری ملاحطه نمائید از این روش استفاده کنید در نتیجه ویندوز آیکونها را با تمام کیفیت خود نشان میدهد :

ابتدا برنامه regedit  را اجرا کنید (run >>> regedit )

کلید زیر را بیابید :

HKEY _CURRENT_USER\CONTROLPanel \  Desktop\WindowsMetrics

سپس یک مقدار جدید از نوع STRING  با نام  SHELL ICON BPP  بسازید (در صورتیکه وجود نداشت) و مقدار آن را برابر توان کارت گرافیکی خود قرار دهید طبق مقدارهای زیر :

256 = 256 COLOR BIT

16=16 BIT COLOR

24 = 24 BIT COLOR

32 = 32 BIT COLOR

برای مشاهده مخصوص تغییرات ابتدا مقدار آن را 256 قرار داده و سیستم را  RESTART  کنید و دوباره مقدار آن را اینبار به 32 تغییر دهید و سیستم را  RESTART  کنید تا  تفاوت آن را احساس کنید .

 

 

 

فعال کردن کلید  NUMLOCK  هنگام بوت شدن ویندوز :

-برنامه  REGEDIT  را باز کنید .

-کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_CURENT_USER\CONTROL PANEL\KEYBOARD

یک متغیر از نوع STRING  با عنوان INITIALKEYBOARDLNDICATOR  ایجاد کرده و مقدار آن را 2 قرار دهید .

 

ممانعت از دستیابی به Display Propertice  

و حالا رسیدیم به خود این پنجره اگر شما دوست ندارید که هیچ کس به این پنجره دسترسی داشته باشد میتوانید خود پنجره Display Propertice  را حذف کنید :

به کلید زیر بروید :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

حال متغیری از نوع DWORD  ایجاد نموده و نام آنرا NoDispCPL  قرار داده و اگر به آن مقدار 1بدهید حذف و اگر مقدار صفر بدهید فعال میشود

 

حذف منوی MY Recent DOCUMENTS:
اگر دقت کرده باشید هر سندی که باز می کنید به لیست اسناد استفاده شده ی اخیر در مسیر START/DOCUMENT اضافه می شود.
برای جلوگیری از این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:
1-
از منوی RUN با تایپ regedit وارد رجیستری شوید ومسیر زیر را دنبال کنید.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\curre ntVersion\policies
\Explorer
 
2-
یک مقدار رشته ای جدید با نام ( NoRecentDocHistory ) ساخته و مقدار آن را برابر صفر قرار دهید. اگر هم دوست دارید که این محتویات با هر بار خاموش شدن ویندوز پاک شود، مراحل زیر را دنبال کنید:
در آدرس HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\policies\Explorer یک مقدار رشته ای جدید با نام (ClearRecentDocsOnExit) درست نمایید ومقدار آن را برابر با صفر قرار دهید.
اگر هم دوست دارید برای همیشه از شر منوی DOCUMENT راحت شوید، مراحل زیر را دنبال کنید:
درمسیر
 HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\policies\Explorer
یک مقدار رشته ای با نام:      (NoRecentDocsMenu ) بسازید و آن را برابر با صفر قرار دهید.
باز هم تاکید می شود که حروف کوچک و بزرگ دارای اهمیت می باشد. برای بازگرداندن این تغییرات مقدارها را برابر با 1 قرار دهید. بعد از انجام تغییرات، رایانه را دوباره بوت کنید

 

 

 

اضافه کردن مد VCD به منوی WMPLAYER
ویندوز :XP
حتما تا به حال با مدیا پلیر فیلم نگاه کردید ( هه هه آقا رو ) ..!! و متوجه شدید که پسوند dat که مشخصه این گونه فایلهاست در لیست
منوی Open این برنامه قرار نداره .!
خوب حالا با این ترفند این پسوند رو به لیست Open برنامه Windows Media Player اضافه میکنیم .
ابتدا به کلید زیر بروید .
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\ Player\Extensions\Descriptions
در سمت راست تعدادی از این پسوند ها رو میبینید . اگر آخرین شماره پسوند شما 8 است ; یک کلید با نام 9 از نوع String بسازید
سپس مقدار(Modify) انرا برابر مقدار زیر قرار دهید .
(VCD Player (*.dat
سپس در کلید زیریک کلید با نام 9 از String بسازید .
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\ Player\Extensions\MUIDescriptio
Ns

سپس مقدار انرا برابر VCD Player قرار دهید .
و در آخر در کلید زیر یک String با نام 9 بسازید
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\ Player\Extensions\Types
و مقدار انرا برابر *.dat قرار دهید .
از این پس مد VCD Player به قسمت Files Of Type اضافه شده است .

 

حذف علامت فلش از زیر آیکونهای Shortcut
اول از همه از Start Menu روی Run کلیک کنین و regedit رو بنویسن.
برین تو این مسیر:
HKEY_CLASSES_ROOT\Inkfile
پارامتر IsShortcut رو به IsShortcutNot تغییر نام بدین.
کاری داشت.

 

تغییر دادن عنوان پنجره ی مرورگر اینترنت
عنوانی که در پنجره ی مرورگر اینترنت همواره به چشم میخورد ، عنوان Microsoft Internet Explorer است ، اما شما می توانید هر عنوانی را که دوست دارید به جای آن قرار دهید. برای مثال شما می توانید این عنوان را به MY Browser یا هر چیز دیگر که مایل باشید ، تغییر دهید.
رجیستری را باز کرده و ابتدا این کلید را در آن پیدا کنید :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\InternetExplo re\Main
یک متغیر جدید از نوع String و به نام Windows Title بسازید و عنوان مورد نظرتان را به آن بدهید.
توجه: اگر متغیر Windoes Title را حذف کنید، عنوان مادرزادی پنجره ی مرورگر اینترنت روی کار خواهد آمد. :wink:

 

اضافه کردن Copy to و Move to به رایت کلیک موس:

1-ابتدا رجیستری ویندوز را باز می کنیم(بوسیله تایپ Regedit در گزینه Run

از منوی Start)

2-به ترتیب وارد پوشه های HKEY-classes-root\Directory\Shellex

 می شویم.

3-بر روی پوشه ContextmenuHandlers رایت کلیک کرده وسپس گزینه

New و پس از آن گزینه Key را انتخواب کنید و اسم آنرا Copy to بگذارید

4-در قسمت سمت راست بر روی (Default) دوبار کلیک کرده و در قسمت Value data

عبارت:

{C2FBB630-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

را بنویسید.

5-پوشه دیگری مطابق دستورالعمل 4 بسازید ولی این بار نام آنرا Move to

بگذارید و مانند قسمت قبل بر روی (Default) دوبار کلیک کرده و در قسمت Value data

عبارت:

{C2FBB631-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

را بنویسید.

 

 

غیر فعال کردن بالون های توضیحی:

این تنظیمات نکات و اطلاعاتی را که ویندوز اغلب برای کاربران در داخل شکل های بالونی نوار ابزار نشان می دهد غیر فعال
می کند. رجیستری را باز کرده و مسیر زیر را در آن پیدا کنید.
[HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/ Windows/CurrentVersion/Explore/rAdvanced]
در پنجره ی راست با راست کلیک و انتخاب new یک کلید DWORD جدید بسازید و نام آن را EnableBalloonTips بگذارید. آن را باز کنید. اگرمقدار آن را برابر 1 بگذارید بالون ها نمایش داده می شوند و اگر صفرقرار دهید بالون ها نمایش داده نخواهند شد. پس از زدن کلید ok ری استارت کنید.

 

قفل کردن اندازه و موقعیت نوار ابزار در :Windowx XP/Me

اگر می خواهید کسی نتواند اندازه و موقعیت نوار ابزار شما را تغییر دهد به این صورت عمل کنید : از منوی RAN ریجستری را باز کنید. سپس مسیر زیر را دنبال کنید :
[HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/Advanced]
حال یک کلید ازنوع DWORD Value بسازیدو نام آنرا TaskbarSizeMoveبگذارید.حالا اگر مقدار این کلید را صفر قرار دهید نوار ابزار قفل و اگر 1 قرار دهید نوار ابزارآزاد خواهد شد. سیستم را دوباره بوت کنید.  

 

روشن کردن کامپیوتر در زمان دلخواه :

وارد محیط setup شوید. بعد بدنبال گزینه Power Management Setup بگردید. حالا گزینه PWron/Resume by alarm را پیدا کنید.
گزینه فوق را از حالت غیر فعال به فعال تغییر دهید. حالا گزینه date alarm در زیر فعال شده و می توانید تاریخ خود را ثبت کنید.
زمان را می توانید با گزینه Time alarm ثبت نمایید. با فشردن کلید F10 و ذخیره اطلاعات و تغییرات کامپیوتر خود را خاموش کنید و فقط سیم برق کامپیوتر به پریز باشد حال در تاریخ و تایم مورد نظر شما کامپیوتر بصورت اتوماتیک روشن می شود.

 

افزودن متن دلخواه در کنار ساعت ویندوز:

با این کار متن کنار ساعت ویندوز خود را تغییر خواهید داد:
1-
فرمان Regedit را در قسمت RUN ویندوز وارد کنید.
2-
به کلید زیر بروید.
HKEY_CURRENT_USERControl PanelInternation
۳- داده ای رشته ای  نوع (String ) با نام S1159 ایجاد کرده ( در صورتی که از قبل ایجاد نشده باشد) و متن دلخواه خود را در آن وارد کنید.
-4
داده رشته ای دیگر با نام S2359 ایجاد کرده و متن دلخواه دیگری را در آن وارد کنید. توجه کنید که در ویندوز XP اگر فارسی را فعال کرده باشید می توانید عبارات را فارسی تایپ کنید.

 

ترفندی که با انجام دادنش می تونید پشت منوهای بالای فولدرها عکس بزارید.

خوب برای قرار دادن عکس پشت منوی بالای فولدرها ابتدا روی منوی Start کلیک کنید و Run رو انتخاب کنید .

در پنجره ی Run تایپ کنید Regedit و اینتر بزنید .

بعد از این کار پنجره ی Regedit باز می شه .

از قسمت سمت چپ پنجره به آدرس زیر برید :

HKEY_Current_User >Software >Microsoft >Internet Explorer >Toolbar

حال در قسمت سمت راست باید یک داده ایجاد کنید . برای این کار در قسمت سمت راست پنجره راست کلیک کرده و از New گزینه ی String Value رو انتخاب کنید .

می بینید که یک داده ایجاد کرده اید ، باید نام آنرا به BackBitmapShell تغیر دهید .

حال داده را باز کرده و آدرس عکسی را که می خواهید برای پس زمینه قرار دهید در آن وارد کنید . توجه داشته باشید که فرمت عکس حتما باید BMP باشد . مثلا E:\bgtoolbar.bmp

باز هم این نکته رو میگم که فرمت عکس حتما باید bmp باشه ، وگرنه عکس در پس زمینه قرار نمی گیره .

 

غیر فعال کردن پنجره Task Manager و یا سه کلید CTL + ALT + DEL

با بکار بردن دستور زیر با مقدار 1 ، سه کلید CTL + ALT + DEL غیرفعال شده و منوی Task Manager نیز از راست کلیک بر روی Taskbar غیر فعال خواهد شد .

این عمل فقط در سیستم عامل XP امکان پذیر میباشد .

ابتدا وارد پنجره رجیستری شده و مسیر زیر را دنبال میکنیم :

HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

نوع را DWORD Value و دستور را DisableTaskMgr انتخاب میکنیم . همچنین مقدار جایگزین را 1 قرار میدهیم .

سیستم را ReStart کرده تا نتیجه حاصله را ببینیم . ضمنا برای غیر فعال کردن این عمل دستور مورد نظر را از مسیر گفته شده حذف میکنیم

 

 نظر یادت نره!!!